Słoneczna i ciepła pogoda. Ciepły kwiecień

Ostatnie ciepłe dni rozbudziły nasze nadzieje na powtórkę z zeszłego roku. Nic z tych rzeczy, od wtorku chłodno i zimno. Ocieplenie dopiero pod koniec tygodnia. Uwaga na chłodne poranki, wystąpią przymrozki, także na wysokości 2 metrów.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie bardzo ciepła aurę. Pomimo, że to dopiero początek kwietnia, temperatura na zachodzie kraju dojdzie do 20°C, a w centrum, na wschodzie i południu do 17-18°C. Chłodniej na krańcach północnych, tam około 11-12°C i do tego symboliczne opady deszczu. Nad Polską wędrować będzie chłodny front atmosferyczny, a to oznacza ochłodzenie w kolejnych dniach.

Wtorek

Rześki poranek z przymrozkami przywita mieszkańców północnej części kraju. W pozostałych regionach nieco cieplej. W drugiej części dnia na północy i południu możliwe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 6-7°C na krańcach północnych, przez 9-11°C w centrum, do 14-15°C na krańcach południowych i południowo wschodnich.

Środa

Środowy poranek przyniesie ujemne temperatury na przeważającym obszarze kraju. Bez przymrozków tylko w województwach południowych. Pochmurno ze słabymi opadami na północy, na południu więcej przejaśnień. Temperatura wyniesie od 5-6°C na krańcach północnych, przez 7-8°C w centrum, do 9-11°C na południu Polski.

Czwartek

Czwartek przyniesie kontynuację chłodnej i pochmurnej aury. Przejaśnienia możliwe na południu kraju. Na północy, na zachodzie i częściowo w centrum możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej. Na termometrach od 5-6°C na północy, przez 6-7°C w centrum, do 8-9°C na krańcach południowych.

Piątek

Wciąż zimno w piątek. Do naszego kraju docierać będą zimne masy powietrza, którym towarzyszyć będą opady mieszane, także śniegu. Najwięcej opady na zachodzie, częściowo w centrum i na południu. Warto sięgnąć po zimowe kurtki, bo będzie zimno. Od 5-6°C na północy, do 8-9°C na południu.

Weekend

Nieco cieple zrobi się w sobotę, ale nie obędzie się bez opadów. Te wystąpią na południu i południowym wschodzie. Poza tym padać nie powinno. Temperatura wyniesie od 5-6°C na południowym wschodzie, do 8-9°C w pozostałych regionach. Z niedzielą wrócą wartości temperatur powyżej 10 kresek, gdyż temperatura na ogół wyniesie do 11-13°C. Chmury i opady tylko na krańcach południowych.

Przysłowie na ten tydzień

Choć i w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here