Pogodnie i słonecznie, złota jesień

Początek nadchodzącego tygodnia nie przyniesie znaczącego przełomu w pogodzie. Zmian spodziewamy się pod koniec tygodnia, gdy na pogodę zacznie wypływać wyż znad Niemiec.

Poniedziałek

W poniedziałek na pogodę w Polsce wpływać będzie ośrodek niskiego ciśnienia znad Estonii. Napływać będzie zimne powietrze z północy, a na wschodzie i północy dodatkowo wystąpią opady deszczu. Najwięcej chwil ze słońcem od centrum po zachód i tu najcieplej 12-13°C. Niższe temperatury wystąpią na wschodzie i południu, tu temperatura wzrośnie do 10-11°C, a na północnym wschodzie do 7-8°C.

Wtorek

We wtorek w dalszym ciągu napływać będzie chłodne powietrze z północnego zachodu. Opady deszczu wystąpią na północnym wschodzie, a także na południu oraz zachodzie. Chwil ze słońcem mało, te zza chmur wyjrzy przede wszystkim od centrum po wschód kraju. Temperatura wzrośnie 9-10°C na północnym wschodzie, przez 10-11°C na wschodzie i południu, do 12-13°C na zachodzie.

Środa

Ranek przyniesie opady deszczu na południu i wschodzie kraju, które z biegiem godzin zaczną zanikać. Od zachodu postępować będą rozpogodzenia. Zrobi się wyraźnie cieplej, od 12-13°C na wschodzie i w centrum, do 15-16°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

Wysokie temperatury utrzymają się również w czwartek. Deszcz wystąpi na północnym zachodzie oraz miejscami na południu. Temperatura wyniesie od 13-14°C na wschodzie , do 15°C na północnym zachodzie, do 16-18°C miejscami w centrum i na południu.

Piątek

Kolejny front sięgnie nad Polskę i sprowadzi chłodniejsze powietrze z północnego zachodu kontynentu. Najwięcej deszczu na wschodzie i północy, na zachodzie popada przelotnie i tam najwięcej chwil ze słońcem. Na termometrach ujrzymy od 9-10°C na północnym wschodzie, przez 12-13°C w centrum, na wschodzie i południu, do 14-15°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Weekend

W sobotę na pogodę zacznie wpływać wyż znad Niemiec. Na zachodzie wyjrzy słońce, z kolei na wschodzie kraju musimy liczyć się z pochmurnym niebem. Najcieplej na na zachodzie, gdzie na termometrach ujrzymy do 15-16°C, na wschodzie chłodniej do 11-12°C. Niedziela również przyniesie pogodę spod znaku wyżu, lecz nie wszędzie będzie pogodnie. Na wschodzie spodziewamy się wystąpienia chmur stratus i tu temperatura zatrzyma się na poziomie 13-14°C. Na zachodzie z kolei wyjrzy słońce i podgrzeje temperaturę do nawet 17-18°C.

Przysłowie na ten tydzień

Po świętej Brygidzie babie lato przyjdzie.

Początek tygodnia przyniesie raczej chłodną i deszczową aurę. Zmiany w pogodzie spodziewamy się w drugiej połowie tygodnia. Powinno mniej padać, a zza chmur wyjrzy słońce.