Kwitonące wiśnie, wiosna w pełni

Jeszcze tylko dzisiaj będziemy musieli się zmagać z pogodą, która wydaje się być trochę niezdecydowana i oscyluje na granicy odczucia chłodu i ciepła. Już jutro do Polski śmielej zacznie docierać cieplejsze powietrze. Niestety wędrujące nad północą Europy fronty atmosferyczne powodować będą silniejsze podmuchy wiatru.

W dniu dzisiejszym pochmurne niebo występuje na krańcach zachodnich oraz na wschodzie kraju, w pozostałych regionach jest bardzo słonecznie, lecz temperatury nie chcą za bardzo wzrosnąć. W ciągu dnia najcieplej zrobi się na południu, gdzie na termometrach zobaczymy około 16°C. W pozostałych regionach będzie do 13-15°C.

Od jutra coraz cieplej

Prawdziwego uderzenia ciepła spodziewamy się już jutro, gdy na przeważającej części kraju temperatury wzrosną do 17-18°C. Tylko na wybrzeżu będzie chłodniej za sprawą morskiej bryzy. Podobnie będzie w kolejnych dniach, z tą różnicą że będzie się robić systematycznie coraz cieplej, a w weekend temperatury powinny przekroczyć już 20°C.

Wraz z ociepleniem zaczną pojawiać się również burze, ale będzie to raczej zjawisko lokalne. Za to najbardziej przeszkadzać mogą umiarkowane podmuchy wiatru, który dochodzić będzie do 30-40 km/h. Wszystko wskazuje na to, że ciepłe powietrze w końcu zostanie z nami na dłużej.