Okres ładnej pogody mamy już za sobą. Środa na wschodzie i południu kraju rozpoczęła się pochmurno i deszczowo, i taka aura w tym regionie Polski utrzymywać się będzie przez kilka dni. Rozpogodzenia i słońce pojawiać się będą tylko na zachodzie kraju.

Pochmurna i deszczowa aura zadomowi się na południu i wschodzie Polski przez kilka dni. Najwięcej deszczu spadnie w dzielnicach południowych, nieco mniej deszczu spodziewamy się na wschodzie kraju.

Pochmurne niebo i opady zawdzięczać będziemy frontowi atmosferycznemu, który przemieszczać się będzie znad Bałkanów w w kierunku północnym. Przejaśnienia pojawiać się będą na zachodzie kraju, tam też nie powinno padać. Zrobi się nico chłodniej. W środę maksymalnie w ciągu dnia temperatury wzrastać będą do 8°C, lecz w strefie opadów i na północy będzie do 5-7°C.

Niestety na wschodzie i południu kraju, aż do soboty wspomniany front atmosferyczny przynosić będzie chmury i opady deszczu. Wówczas znad Niemiec do Polski wkroczy kolejna strefa z opadami. Każdego dnia na termometrach ujrzymy od 4°C do 8°C.