Ulewa i przelotne opady latem (lipiec i sierpień)

Poniedziałek w całym kraju przyniósł chmury i opady. Miejscami przeszły burze, a deszcz okresami był dosyć intensywny. Także dzisiaj będziemy musieli się zmagać z podobną aurą, ale w większości regionów powinno być więcej chwil ze słońcem. Najwięcej chmur będzie na zachodzie i południowym zachodzie.

Pogodę wczoraj, a także dzisiaj kształtować będą front atmosferyczne, związane z ośrodkami niskiego ciśnienia znad wysp Brytyjskich. Do naszego kraju docierać będzie ciepłe powietrze pochodzenia morskiego, ale z racji dużej ilości chmur temperatury nie będą wysokie.

Szelf z okolic Płocka
Szelf z okolic Płocka

Podobnie jak w poniedziałek, również dzisiaj w wielu miejscach Polski przejdą burze oraz intensywne opady przelotne. Sporo chmur zakrywać będzie niebo na zachodzie i południowym zachodzie. Temperatury w ciągu dnia oscylować będą w granicach 20-23°C.

Aura ulegnie zmianie dopiero w czwartek, gdy na dobre pożegnamy opady, a temperatura na południowym zachodzie wzrośnie do 27°C. Będzie to zapowiedź upalnego weekendu, gdy znów może być ponad 30°C. Niestety ponownie mogą przejść bardzo groźne burze. O szczegółach informować będziemy w kolejnych prognozach.