Dzisiejszy dzień przyniesie nam bardzo wysokie temperatury, które lokalnie mogą się zbliżyć do 30°C. Na horyzoncie już widoczne jest ochłodzenie, które przyniesie front atmosferyczny, wędrujący od zachodu w głąb kraju.

Przed nami kolejny dzień z bardzo wysokimi temperaturami, szczególnie w południowej i wschodniej części kraju, gdzie lokalnie temperatury mogą wzrosnąć do niemal 30°C. Chłodniej jest już na północnym zachodzie kraju, tu swą obecność zaznacza chłodny front atmosferyczny, który przynosi okresowo większe zachmurzenie.

Po południu słabe opady deszczu pojawią się na północy kraju, zaś na południu i południowym wschodzie przejdą burze. Burze będą mieć przede wszystkich charakter zjawisk lokalnych, tam gdzie się pojawią musimy spodziewać się ulewnego deszczu oraz silniejszego wiatru.

W Boże Ciało chłodniej

W czwartek zrobi się przejściowo chłodniej, na ogół będzie od 18°C na północy, do 24°C na południowym zachodzie. Więcej chmur pojawi się właśnie na krańcach południowych i południowo wschodnich i tu w pierwszej części dnia może słabo popadać deszcz. W pozostałych regionach słonecznie i bez opadów.

W piątek ponownie zacznie napływać ciepłe powietrze z południa kontynentu i temperatury wzrosną do 28°C. Wysokim temperaturom towarzyszyć będzie słońce i pogodne niebo. Koniec tygodnia zapowiada się jeszcze cieplej, ale i burzowo.