Od paru dni Polska znajduje się pod wpływem chłodnych mas powietrza. Już dzisiaj sytuacja zacznie się zmieniać, zrobi się cieplej, lecz temperatury będą odpowiadały termicznemu przedwiośniu.

Już dzisiaj na zachodzie pojawiają się przejaśnienia, a powietrze zrobiło się bardziej łagodne. Wszystko za sprawą frontu atmosferycznego, który zaznacza się od północy po południowy wschód kraju. Za frontem napłynie łagodniejsze i cieplejsze powietrze pochodzenia morskiego. W ciągu dnia na zachodzie temperatury mogą wzrosnąć do 7°C.

W piątek zdecydowanie więcej słońca i to w całym kraju. Na wschodzie z biegiem dnia będzie się przejaśniać, z kolei na północy i krańcach zachodnich może pojawić się stratus. Po południu zachmurzy się na północy i północnym zachodzie, chmury związane będą z niżem znad Skandynawii. W związku z tym najwięcej słońca będzie w centrum i na południu.

Będzie zdecydowanie cieplej niż w czwartek, chłodniej tylko na północnym wschodzie do 3-4°C, natomiast w pozostałych regionach temperatury wzrosną do 6-7°C. Coraz wyżej świecące słońce przyczyni się, że miejscami wartości temperatur będą jeszcze wyższe.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.