Od paru dni Polska znajduje się pod wpływem chłodnych mas powietrza. Już dzisiaj sytuacja zacznie się zmieniać, zrobi się cieplej, lecz temperatury będą odpowiadały termicznemu przedwiośniu.

Już dzisiaj na zachodzie pojawiają się przejaśnienia, a powietrze zrobiło się bardziej łagodne. Wszystko za sprawą frontu atmosferycznego, który zaznacza się od północy po południowy wschód kraju. Za frontem napłynie łagodniejsze i cieplejsze powietrze pochodzenia morskiego. W ciągu dnia na zachodzie temperatury mogą wzrosnąć do 7°C.

W piątek zdecydowanie więcej słońca i to w całym kraju. Na wschodzie z biegiem dnia będzie się przejaśniać, z kolei na północy i krańcach zachodnich może pojawić się stratus. Po południu zachmurzy się na północy i północnym zachodzie, chmury związane będą z niżem znad Skandynawii. W związku z tym najwięcej słońca będzie w centrum i na południu.

Będzie zdecydowanie cieplej niż w czwartek, chłodniej tylko na północnym wschodzie do 3-4°C, natomiast w pozostałych regionach temperatury wzrosną do 6-7°C. Coraz wyżej świecące słońce przyczyni się, że miejscami wartości temperatur będą jeszcze wyższe.