Niedziela zapowiada się być pierwszym tak wietrznym dniem tegorocznej jesieni. Miejscami powieje naprawdę mocno, gdyż na północy kraju wiatr może dochodzić do 90 km/h. Nie wykluczone, że przejdą też burze!

Zmianę w pogodzie sprowadzi do Polski niż znad południowej części Bałtyku oraz związane z nim fronty atmosferyczne, które wędrować będą nad naszym krajem.

28983026

Mocno zacznie wiać już dzisiejszej nocy, a wraz z wiatrem pojawią się również opady deszczu. Do południa opady powinny pojawiać się jeszcze na wschodzie kraju i najdłużej utrzymają się na północnym wschodzie. Nie wykluczone, że w strefie frontu atmosferycznego może dojść do powstania formacji liniowej, która na wschodzie Polski może przynieść burze.

Po przejściu frontu będzie się wypogadzać i zza chmur wyjrzy słońce. Niestety nie wszędzie będzie pogodnie, najwięcej chmur przysłaniać będzie niebo na wschodzie i północnym wschodzie kraju.

Będzie też mocno wiać

Najmocniejszych porywów spodziewamy się w ciągu jutrzejszego dnia. Najmocniej powieje na północy kraju, gdzie wiatr może dochodzić i przekraczać 90 km/h. W głębi kraju powieje do 60-70 km/h. Od zachodu kraju wiatr zacznie słabnąć, gdzie już po południu aura powinna się uspokoić, najdłużej mocniejszych porywów spodziewamy się na wschodzie Polski.