Złota polska jesień

Widać koniec wyjątkowo ciepłych dni. Weekend będzie ostatnimi dniami, w których temperatura zbliży się do 20 stopni. Od początku nowego tygodnia czeka nas ochłodzenie. Sprawdźmy jednak, jaka pogoda czeka nas w trakcie nadchodzącego weekendu.

Piątek

Jutro, po ustąpieniu mgieł, które pojawią się na północy i wschodzie, wyjdzie słońce. Większe zachmurzenie jedynie na północnym wschodzie, ale i tam będzie się przejaśniać. Nigdzie nie będzie padać. Ciepło – najwyższe temperatury na wschodzie, południu i południowym zachodzie, tam 20-21 stopni. W centrum ok. 19 stopni, zaś na północy 17-18 kresek powyżej zera. Nad samym morzem temperatury w okolicach 15 stopni.

Sobota

W sobotni poranek najgęstsze mgły będą na południu i w centrum. Po ich ustąpieniu rozpogodzi się. Niemal wszędzie bardzo dużo słońca. Jedynie na północnym wschodzie i wschodzie nieco więcej chmur. Temperatury podobne do tych piątkowych, od 20-21 stopni na południowym zachodzie, przez 19 na południu, w centrum i na wschodzie, do 16-17 stopni na północy.

Prognozowane temperatury w dniu 25.10.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w dniu 25.10.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Niedziela

W niedzielę nad Polskę z północnego zachodu wkroczy front atmosferyczny, który ściągnie do naszego kraju dużo chłodniejsze powietrze. W ciągu dnia opady deszczu wystąpią na północy i północnym zachodzie, tam też najchłodniej, 11 stopni. Na pozostałym obszarze badzo dużo słońca i ciepło, od 18 do 21 stopni. Nad ranem znów lokalnie mogą pojawiać się gęste mgły, zwłaszcza na wschodzie, w centrum i na południu.

Prognozowane temperatury w dniu 27.10.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w dniu 27.10.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Niedziela będzie ostatnim dniem z temperaturami w okolicach 20 stopni. Już w poniedziałek będzie dużo chłodniej, temperatury spadną w okolice 10 stopni. W połowie tygodnia możliwe, że lokalnie termometry nie zdołają przekroczyć 5-6 kresek powyżej zera.

Jednak na więcej szczegółów dotyczących prognozy na przyszły weekend trzeba poczekać do niedzieli. Wtedy tradycyjnie na naszym portalu pojawi się prognoza tygodniowa.

Co sądzisz o artykule?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here