Złota polska jesień

Widać koniec wyjątkowo ciepłych dni. Weekend będzie ostatnimi dniami, w których temperatura zbliży się do 20 stopni. Od początku nowego tygodnia czeka nas ochłodzenie. Sprawdźmy jednak, jaka pogoda czeka nas w trakcie nadchodzącego weekendu.

Piątek

Jutro, po ustąpieniu mgieł, które pojawią się na północy i wschodzie, wyjdzie słońce. Większe zachmurzenie jedynie na północnym wschodzie, ale i tam będzie się przejaśniać. Nigdzie nie będzie padać. Ciepło – najwyższe temperatury na wschodzie, południu i południowym zachodzie, tam 20-21 stopni. W centrum ok. 19 stopni, zaś na północy 17-18 kresek powyżej zera. Nad samym morzem temperatury w okolicach 15 stopni.

Sobota

W sobotni poranek najgęstsze mgły będą na południu i w centrum. Po ich ustąpieniu rozpogodzi się. Niemal wszędzie bardzo dużo słońca. Jedynie na północnym wschodzie i wschodzie nieco więcej chmur. Temperatury podobne do tych piątkowych, od 20-21 stopni na południowym zachodzie, przez 19 na południu, w centrum i na wschodzie, do 16-17 stopni na północy.

Prognozowane temperatury w dniu 25.10.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w dniu 25.10.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Niedziela

W niedzielę nad Polskę z północnego zachodu wkroczy front atmosferyczny, który ściągnie do naszego kraju dużo chłodniejsze powietrze. W ciągu dnia opady deszczu wystąpią na północy i północnym zachodzie, tam też najchłodniej, 11 stopni. Na pozostałym obszarze badzo dużo słońca i ciepło, od 18 do 21 stopni. Nad ranem znów lokalnie mogą pojawiać się gęste mgły, zwłaszcza na wschodzie, w centrum i na południu.

Prognozowane temperatury w dniu 27.10.2019 wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w dniu 27.10.2019 wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Niedziela będzie ostatnim dniem z temperaturami w okolicach 20 stopni. Już w poniedziałek będzie dużo chłodniej, temperatury spadną w okolice 10 stopni. W połowie tygodnia możliwe, że lokalnie termometry nie zdołają przekroczyć 5-6 kresek powyżej zera.

Jednak na więcej szczegółów dotyczących prognozy na przyszły weekend trzeba poczekać do niedzieli. Wtedy tradycyjnie na naszym portalu pojawi się prognoza tygodniowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here