Słoneczna i ciepła pogoda. Ciepły kwiecień

Bardzo nam miło, że nasz żart prima aprilisowy wywołał takie poruszenie, ale spokojnie. Zima na pewno do nas nie wróci, mało tego, przed nami prawdziwe uderzenie ciepła jakiego w tym roku jeszcze nie było i to przez kilka dni.

Od jutra wyraźnie cieplej

Już dzisiaj cieplejsze masy powietrza poczuli mieszkańcy południowego zachodu kraju, gdzie temperatura poszybowała do 11 stopni Celsjusza. Tegoroczna wiosna dopiero się rozkręca, dlatego szybko darujemy sobie sarkazm i podkręcimy ciepło do… tak 20 kresek i to już w tym tygodniu.

Wtorek, co nam da?

Już we wtorek na południowym zachodzie kraju temperatura wzrośnie do 16-17 stopni Celsjusza. Na południowym wschodzie będzie do 13-14 stopni, w głębi kraju do 10-11, tylko na Pomorzu Gdańskim wciąż około 5-6 stopni.

Ciepło i ciepło w środę

W środę przyjemne wartości temperatur zapanują już w całym kraju. Na południowym zachodzie i miejscami w centrum możemy w tym roku po raz pierwszy zobaczyć ponad 20 stopni. Na północy będzie około 15-16 stopni, podobnie na południu. Na wschodzie około 17-18 stopni ciepła.

Czwartek chłodniej, i sporo burz!

W czwartek nad Polskę sięgnie chłodny front atmosferyczny. Temperatura wyniesie od 15-16 stopni na północnym zachodzie, do 18-19 stopni w centrum i na wschodzie. Po południu na północy oraz zachodzie Polski wystąpią burze, które mogą być umiarkowanie silne.

Piątek, piąteczek…

W piątek po przejściu frontu atmosferycznego zrobi się chłodniej, ale bez przesady. Teraz chłód kojarzy się nam z 2-3 stopniami powyżej zera. Natomiast w piątek na termometrach zobaczymy od 9-10 stopni na północy, przez 11-12 stopni na zachodzie i w centrum, do 13-15 stopni na południu i południowym wschodzie.

Weekend

Na chwilę obecną weekend zapowiada się tak jak powinien wyglądać każdy weekend. Zarówno sobota jak i niedziela powinny być maksymalnie słoneczne i ciepłe, nie będzie też padać. W sobotę temperatura wyniesie od 13-14 stopni na wschodzie, przez 15-16 stopni w centrum, do 17-19 stopni na zachodzie. Niedziela znokautuje nas termicznie, na wschodzie 18-19 stopni, a na zachodzie 21-22 stopnie! Może gdzieś rąbnie nawet 23!

Ile potrwa to ciepło?

Ta prognoza to nie żart, będzie naprawdę ciepło. Przynajmniej do 10 kwietnia, a potem? Może się dziać wszystko, w końcu kwiecień plecień i tu prognozy wskazują na wyż na północy kontynentu, oby nie…