Opady śniegu w marcu
Zdjęcie (pixabay.com)

Zgodnie z prognozami minionej doby przez nasz kraj przemieszczał się mokry front atmosferyczny, które na ogół przyniósł opady deszczu, jednak na wschodzie mieliśmy do czynienia z opadami deszczu ze śniegiem, a także mokrego śniegu.

Dzisiejszego dnia od rana w internecie możemy napotkać na zdjęcia ze śnieżnej Lubelszczyzny. Patrząc na poprzednie dni, aż trudno uwierzyć, że to na prawdę u Nas.

Dzisiejszego dnia zanikających opadów śniegu możemy się spodziewać już tylko na krańcach wschodnich. Aktualnie na wschodzie notuje się temperaturę rzędu 3-4*C. Natomiast na południowym-zachodzie przy pięknym słońcu temperatura sięga 12*C.

Śnieg, który spadł dzisiaj na wschodzie kraju nie zostanie na długo. W wielu miejscach jeszcze dzisiaj większość stopnieje. Kolejne dni będą na wschodzie nieco cieplejsze, więc na powrót zimy nie ma co liczyć.

Opady w śniegu w marcu to nic nadzwyczajnego
Opady w śniegu w marcu to nic nadzwyczajnego

Do tego wszystkiego, dzisiaj na południowym-zachodzie mamy do czynienia z dość głęboką konwekcją, co za tym idzie, w tamtych regionach spodziewamy się opadów typu konwekcyjnego.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.